
На 2 юни от 18:00 ч. в залата на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ Камерен ансамбъл „Софийски солисти“ ще представи програма под диригентството на Любомир Денев-син.
Публиката ще чуе сюитата „Каприол“ от Питър Уорлок „Inflammatus et accensus“ от „Стабат Матер“ на Доменико Скарлати, Концерта за флейта и струнен оркестър от Александър Йосифов и Сюита в до мажор „Свети Павел“ за струнен оркестър от Густав Холст.
Солисти в концерта са Аида Пипоян (сопран) от класа на проф. д-р Иванка Нинова и Мария-Магдалена Желязкова (флейта) от класа на доц. д-р Ива Любомирова.
Събитието се осъществява в партньорство с Общински културен институт „Красно село“ и е част от стремежа на Академията да създава възможности за изява на младите музиканти в сътрудничество с водещи културни институции.
Акцент в концерта е представянето на един от най-новите инструменти, закупени от НМА за обучението на студентите – професионалното пиколо Burkart, изработено от отлежало африканско гренадилово дърво и отличаващо се с изключително прецизна интонация и богат тембър, характерни за инструментите от най-висок клас.